Plakaty pro-life w Toruniu. Nie wszystkim się podobają

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Wojna billboardowa trwa. Na plakatach, promujących kampanię antyaborcyjną, pojawiły się w Toruniu w miniony weekend dodatkowe hasła, takie jak “Wolny wybór”. To odpowiedź aktywistów na treści, jakie niosą za sobą grafiki.

Na ulicach największych miast w kraju zawisły billboardy i plakaty, przedstawiające ludzki płód w macicy o kształcie serca. To inicjatywa Fundacji “Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara” ze Śląska, wpisująca się w treści kampanii antyaborcyjnej. Plakaty wywołują dużo emocji, również w grodzie Kopernika. W weekend na plakatach pro-life w Toruniu pojawiły się dodatkowe hasła, m.in.: “Jestem z in vitro” i “Wolny wybór”.

Bulwersujące są dwa aspekty tej sprawy. Po pierwsze to, że autorka grafiki nie wiedziała o jej wykorzystaniu w takim celu. Grafika była umieszczona w serwisach stockowych, więc każdy mógł jej za darmo użyć. Po drugie, koszt jednego billboardu to ok. 1,2 tys. zł tygodniowo. Czy nie lepiej by było te pieniądze przeznaczyć na pomoc matkom, samotnie wychowującym niepełnosprawne dzieci? To są kosmiczne pieniądze – wyjaśnia toruńska aktywistka, Agata Chyżewska-Pawlikowska.

Aktywistów oburza nie tylko koszt całej kampanii, ale także jej zakres.

Ta rzekoma reklama jest po prostu nachalna. To gwałt na oczach – mówi Agata Chyżewska-Pawlikowska. – Autorem dodatkowych haseł jest miejska partyzantka, ale my się pod tymi hasłami podpisujemy. Pomoc państwa w zakresie in vitro jest w Polsce żadna, a samorządy, które finansują in vitro dostają po łapach. Inna rzecz, wolny wybór, o którym wciąż mówimy. Ludzie sobie wyobrażają, że jak by aborcja była legalna, to kobiety po każdej porannej kawie biegałyby na aborcję. To tak nie działa. Chodzi o możliwość podjęcia decyzji, tylko tyle i aż tyle. A niestety, nasze prawa są nam coraz bardziej odbierane.

Plakaty promują hospicja perinatalne, czyli miejsca wsparcia dla rodziców, spodziewających się dzieci, które ze względu na ciężkie wady wrodzone umrą zaraz po porodzie.

Tagged

11 thoughts on “Plakaty pro-life w Toruniu. Nie wszystkim się podobają

 1. W Toruniu partyzanci i brygady, nie mają żadnych szans!!
  Brygadierka Agatka, nie zrealizuje żadnych planòw i zadań, dotyczących zabijania dzieci.

 2. ……odłóżcie na bok media gadzinowe: wyborczą, Tylko Toruń, Nowości, TV PiS , TVN
  odpalcie na youtube polskie: wREALU24, gdzie mówią Prawdę “jak jest”
  i ….. wyjdźcie na świeże powietrze

   1. wREALU24 100% polskiego kapitału , bez Bełkotu , mówią “jak jest” – szefami tej polskiej Telewizji są….Polacy , a nie jakiś niemiecki VerlagsGruppe Passau czy inny RingierAxelSpringer.
    wREALU24 – do zob. na YouTubach

 3. późne wnuczki PZPR, Anty-kulturowe marksistki , młode komunistki dewastujące Billboardy nienawidzą Życia – opowiadają się ciepło wobec postulatów nazistowskich, eugenicznych np w postaci: skrobania, miażdżenia głóek, wysysania dziecka wielkim odkurzaczem i ćwiartowania. Warto dodać: ponad połowa abortowanych dzieci, to….kobiety (sic !

 4. To akurat niestety tak jest.
  To pompami podciśnieniowymi, wysysa się z łona kobiety dziecko, podobnie jak wysysanie złogöw z kanalizacji.
  Podobne maszyny i ta sama technologia.
  Kanalizacyjni ginekolodzy jaja sobie robią.
  Wykonują praktycznie podobną czynność jak hydraulicy, no ale cena 10 razy wyższa.
  Zabijanie dzieci przez ginekologòw opłaca się.
  No i bez faktur!!

 5. Rzecz jasna brygadierka Agatka i partyzanci, już w Toruniu nie podniosą się!!
  Chociaż umieszczają fotki-dowody swojej działalności, bo tak rozliczają się ze zleceniodawcami, gotòwką bez faktur, z łapek do łapek, klęska jest pełna.
  Oczywiście, to jest wina ich cienkich w pasie prawnikòw.
  A tak się boją brygady, partyzanci i ich prawnicy-podpowiadacze, zapłaty za niszczenie mienia, zwłaszcza firm wynajmujących powierzchnie reklamowe, że aż drżą im serduszka i to bez stymulacji wibratorami.
  No ale, jak ktoś kiepsko płaci, to i kiepskich prawnikòw ma.
  NA MIARĘ MOŻLIWOŚCI.

 6. PILNE!
  Pewna telewizja zagraniczna, z dwiema cyframi w nazwie, przedstawiła nowy pomysł na szczepienie Polakòw:
  “To nie człowiek powinien iść do szczepionki, ale szczepionka do człowieka pod dom”.
  Hmy….
  A Bartek- smerf marudka(ciooongle lubił na dywaniku oglądać)- mòwi, że w kolejkach do rejestracji szczepień w Polsce, stało kilka osòb.
  Hmy…
  Poseł jest Bartek, to pewno mòwi prawdę.
  NIE WIEM CO ON JE !!

 7. ZA TO,
  ŻE POLSKIE MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, POLSCY LEKARZE, CHCIELI LECZYĆ I PODJĄĆ SIĘ PRÒBY WYLECZENIA, POLSKIEGO OBYWATELA:
  ZOSTAŁ ZABITY.
  ZOSTAŁ ZABITY.
  ZOSTAŁ ZABITY.

 8. Nie udał się polski narodowy samochòd na wiadro “prondu”.
  “S pandemiom” też se rady nie dał.
  Mienszkania na plusie, tyż nie.
  Grzybiarze nie widzom w lasach tych mieszkalnych obiektòw.
  Trzeba wymienić…
  GO.
  No ale ni ma chętnych.

 9. Akurat ta partyzantka i ta Pani to te same osoby więc dobrze, że się podpisuje pod swym dziełem.
  Nie zapomnę jak ta Pani włóczyła po sądach pewną Bogu ducha winną staruszkę za rzekomo zbyt głośne słuchanie w bloku Radia Maryja. Na szczęście sąd “olał” powódkę, gdyż nawet najbliżsi sąsiedzi świadczyli, że hałasu nie ma. To jest kwintesencja tych aktywistów, wyolbrzymiają byle co by zaistnieć a idą po trupach bo człowiek dla nich nie ma wartości i nie zazna szacunku (co pokazuje przykład tej rozprawy sądowej). Brawo sąd w tym przypadku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *