Platforma robotów przemysłowych pozyskała 3,5 mln zł dofinansowania

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Platforma robotów przemysłowych dbr77.com zamknęła rundę finansowania na poziomie 3,5 miliona złotych. Pieniądze posłużą rozwojowi i rozpowszechnianiu platformy na polskim rynku. Czym jest platforma robotów?

To innowacyjne w skali świata rozwiązanie ułatwiające zautomatyzowanie procesów w zakładach produkcyjnych. Platforma stosuje rozwiązania pozwalające ograniczyć czas oraz koszty wprowadzenia robota w swoim zakładzie. dbr77.com pozwala firmom zbudować optymalny model linii produkcyjnej w formacie 3D, wybrać najlepsze rozwiązanie z pomocą sztucznej inteligencji i oszacować koszt wdrożenia. Platforma działa w partnerstwie z globalnymi dostawcami i producentami robotów.

– Platforma daje możliwość podzielenia się stworzonymi rozwiązaniami technologicznymi oraz udostępniania ich wszystkim użytkownikom Dzięki dostępności tych rozwiązań, użytkownicy platformy mogą zaprojektować własne rozwiązanie, w oparciu o analizę już istniejących pomysłów. Tym samym współpraca, a nie konkurowanie, jest wyróżnikiem i kluczem do sukcesu platformy – mówi dr Piotr Wiśniewski, założyciel platformy.

Niedawno podpisano umowę z inwestorami, którzy na dalszy rozwój platformy przekazali 3,5 mln zł. Dzięki tym środkom firma umocni swoją pozycję na rynku. Inwestorami są Dariusz Grzegorczyk i Donat Thomanek (SQD Alliance Sp. z o.o.), Adam Rudowski, założyciel firmy Veracomp S.A. oraz Konrad Sitnik (EEC Ventures).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *