Plejada gwiazd wystąpi w Dworze Artusa

Kultura
Fot. materiały prasowe

Plejada polskich gwiazd na jednej scenie! W niedzielę 13 października w Sali Wielkiej Dworu Artusa wystawiony zostanie spektakl „Kwartet”. Na scenie zobaczymy Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego. Wydarzenie odbędzie się w ramach Artus Festiwalu.

Przedstawienie „Kwartet” obchodzi w tym toku swoje 40-lecie. Spektakl Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.

REKLAMA

– Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko.

Bilety na spektakl dostępne są w cenie 70 i 80 zł na stronie artus.torun.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *