Plenerowe kino letnie w Toruniu. Bilety w symbolicznej cenie

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W zeszłym tygodniu ruszyło toruńskie kino letnie. Filmy wyświetlane są na plenerowej scenie na tyłach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki o 21.30. Dziś wieczorem zaplanowano dramat “Wszyscy wiedzą”. Uczestnicy muszą jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad epidemicznych.

Inauguracyjnym filmem na pierwszym pokazie kina letniego w tym roku był „Ból i blask” Pedro Almodóvara z 2019 roku. Wczoraj z kolei odbył się pokaz francuskiej komedii “I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” w reżyserii Philippe’a de Chauverona. Dziś, tj. w sobotę 6 czerwca, amatorzy dobrego filmu też muszą szykować się na wieczór. Tradycyjnie o 21.30 zostanie wyświetlony film “Wszyscy wiedzą” z 2018 r. w reżyserii Asghara Farhadiego, dwukrotnego laureata Oscara. W rolach głównych występuje najsłynniejsza para Hiszpanii, czyli Penélope Cruz i Javier Bardem.

Bilety w symbolicznej cenie 5 zł można nabyć godzinę przed seansem w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w CKK Jordanki. Pula biletów jest ograniczona, ponieważ w wydarzeniu może wziąć udział maks. 150 osób. Warto pojawić się wcześniej, żeby uniknąć kolejek do kasy. W trakcie seansu w dalszym ciągu obowiązuje rygor sanitarny zasłania nosa oraz ust. Organizatorzy przypominają także, że w budynku kasy może przebywać tylko jedna osoba i zachęcają do przestrzegania dystansu społecznego min. 2 metrów odstępu od innych osób. Przed wejściem na teren imprezy będą stały dozowniki z płynem dezynfekującym – wszyscy uczestnicy zobowiązani są do jego użycia. Wszystkim oczekującym zostanie też zmierzona temperatura. Dodatkowo, każdy uczestnik musi podać swoje dane osobowe, numer telefonu i podpisać listę.

Organizatorem wydarzenia są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage, Teatr Baj Pomorski oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *