Po pożarze przy Gagarina. Ruszyła zbiórka na “nowy start”

112 Box2 Wiadomości
fot. KM PSP Toruń

Ruszyła internetowa zbiórka na pomoc pogorzelcom z bloku przy ul. Gagarina. Straty wynikłe z pożaru dotknęły 11 mieszkań. – Nie mogę przejść obojętnie – tłumaczy organizatorka zbiórki.

Przypomnijmy: pożar w bloku przy ul. Gagarina 82/86 wybuchł w sobotę około godz. 18:00. Ogień wybuchł w mieszkaniu na dziewiątym piętrze i szybko się rozprzestrzenił. Do akcji zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej. W efekcie ucierpiało aż 11 mieszkań, a także klatka schodowa.

Na portalu pomagam.pl ruszyła zbiórka na pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku pożaru. Celem jest zebranie 50 tys. zł, choć autorka zbiórki zaznacza, że nie jest to limit.

– Jestem członkinią Rady Okręgu nr 13 – Bydgoskie i nie mogę przejść obojętnie, bez jakiejkolwiek pomocy tym, którzy stracili wczoraj cały dobytek życiowy. Tym bardziej że poszkodowane osoby mieszkają na terenie Rady Okręgu. Stąd  zbiórka na pokrycie podstawowych kosztów remontowych i sprzętowych dla kilku rodzin, z którymi jestem w stałym kontakcie. W pierwszej kolejności pomoc otrzymają rodziny, które najbardziej ucierpiały – opisuje Małgorzata Kałdowska, autorka zbiórki.

Jak dodaje, niektóre rodziny nie posiadały nawet ubezpieczenia. Dlatego potrzebna jest każda pomoc.

– Zapraszam do udostępniania zbiórki. Im więcej osób udostępni, tym większa szansa na jej szybkie zakończenie. Kwota została podana orientacyjnie – oczywiście może ona zostać przekroczona, bo w gruncie rzeczy 40 tys. zł to koszt remontu mieszkania pani, u której był pożar. Dlatego, że chcę pomóc też innym, będę starała się przekazać wsparcie na najpotrzebniejsze rzeczy – czytamy w opisie zbiórki.

Zbiórkę na “nowy start po pożarze” znajdziecie tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.