Po weekendzie ruszy elektroniczna rejestracja do toruńskich przedszkoli. Wiemy, ile przygotowano miejsc!

Box2 Wiadomości
Miasto przygotowało 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla uczniów klas pierwszych. (Fot. Pixabay)

Od poniedziałku (11.02) rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w toruńskich szkołach podstawowych w roku szkolnym 2019/2020. Zapisy dotyczyć będą także pierwszoklasistów. Zgłoszeń dokonywać można do 8 marca.

System rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzony będzie przez platformę internetową. Dla przedszkoli rekrutacja odbywa się pod adresem: http://torun.przedszkola.vnabor.pl, a dla przyszłych pierwszoklasistów: http://torun.podstawowe.vnabor.pl.

Listy osób zakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zostaną ogłoszone do 23 marca, do klas pierwszych 28 marca. Ostateczne wyniki rekrutacji opublikowane zostaną 9 kwietnia.

– Nabór będzie prowadzony tylko drogą elektroniczną – mówi prezydent Michał Zaleski. – Nieco później, bo 13 maja wystartuje kolejny proces rekrutacyjny, tym razem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Dla tych, którzy chcą się uczyć w toruńskich liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych przygotowujemy 5065 miejsc.

Od roku szkolnego 2019/2020 w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych spotkają się absolwenci klas 8 oraz klas 3 gimnazjum. Jak zapewniają przedstawiciele toruńskiego magistratu, lekcje w placówkach nie będą trwały dłużej niż do godz. 16.00 (w technikach do godz. 17.00).Wykluczone jest także, aby lekcje odbywały się w soboty.

– Przygotowujemy się do tzw. „podwójnego naboru” -– wyjaśnia Katarzyna Nowicka-Skuza, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia. – Chcieliśmy stworzyć tyle miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych, aby sprostać oczekiwaniom, ale za cel postawiliśmy sobie, żeby warunków do nauki nie pogorszyły się. Powstanie kilka nowych sal lekcyjnych, zwłaszcza w tych szkołach, które w latach ubiegłych cieszyły się dużym zainteresowaniem. W każdej szkole funkcjonować będą osobne klasy dla absolwentów szkół podstawowych i absolwentów gimnazjów. Będą oni uczyć się na podstawie innych programów nauczania.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *