Pobili, okradli, chcieli wbić śrubokręt w kolano. Sprawcy rozboju zatrzymani

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do dramatycznych scen doszło we wtorek w okolicach ul. M. Skłodowskiej-Curie. W okolicach pętli tramwajowej doszło do napaści. Pokrzywdzony został pobity, okradziony i przymuszony do dokonania kradzieży. Udało mu się uciec, a sprawcy szybko trafili za kraty.

Sytuacja miała miejsce w biały dzień – około godz. 13:30. Wtedy to dwójka mężczyzn, 26- i 37-latek, uderzyli swoją ofiarę w tył głowy, a następnie kopali po całym ciele. Zabrali pokrzywdzonemu telefon oraz dokumenty, po czym grożąc wbiciem śrubokrętu w kolano zmusili do wejścia z nimi do tramwaju. Zawieźli go do jednego z mieszkań mieszczącego się przy tej samej ulicy. Tam pojawiła się 28-letnia żona jednego ze sprawców. We trójkę wspólnie zmusili pokrzywdzonego mężczyznę do udania się z nimi do pobliskiej galerii handlowej, by ten ukradł dla nich rzeczy z jednego ze sklepów.

Na miejscu udało mu się uciec, wykorzystując nieuwagę sprawców. Natychmiast zgłosił sprawę na policji, której szybko udało się ustalić personalia sprawców, w czym pomocne okazało się zapamiętanie przez pokrzywdzonego adresu mieszkania, w którym był przetrzymywany. W mieszkaniu mundurowi zastali całą trójkę napastników, którzy zarzuty usłyszą jeszcze dziś. Zatrzymani mężczyźni to recydywiści. Jeden miał już na koncie kradzież rozbójniczą, a drugi oszustwo i wymuszenie. Za rozbój może im teraz grozić nawet do 15 lat więzienia. Towarzysząca im kobieta może natomiast trafić za kraty na 12 lat.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *