Pobili, okradli, chcieli wbić śrubokręt w kolano. Sprawcy rozboju zatrzymani

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do dramatycznych scen doszło we wtorek w okolicach ul. M. Skłodowskiej-Curie. W okolicach pętli tramwajowej doszło do napaści. Pokrzywdzony został pobity, okradziony i przymuszony do dokonania kradzieży. Udało mu się uciec, a sprawcy szybko trafili za kraty.

Sytuacja miała miejsce w biały dzień – około godz. 13:30. Wtedy to dwójka mężczyzn, 26- i 37-latek, uderzyli swoją ofiarę w tył głowy, a następnie kopali po całym ciele. Zabrali pokrzywdzonemu telefon oraz dokumenty, po czym grożąc wbiciem śrubokrętu w kolano zmusili do wejścia z nimi do tramwaju. Zawieźli go do jednego z mieszkań mieszczącego się przy tej samej ulicy. Tam pojawiła się 28-letnia żona jednego ze sprawców. We trójkę wspólnie zmusili pokrzywdzonego mężczyznę do udania się z nimi do pobliskiej galerii handlowej, by ten ukradł dla nich rzeczy z jednego ze sklepów.

Na miejscu udało mu się uciec, wykorzystując nieuwagę sprawców. Natychmiast zgłosił sprawę na policji, której szybko udało się ustalić personalia sprawców, w czym pomocne okazało się zapamiętanie przez pokrzywdzonego adresu mieszkania, w którym był przetrzymywany. W mieszkaniu mundurowi zastali całą trójkę napastników, którzy zarzuty usłyszą jeszcze dziś. Zatrzymani mężczyźni to recydywiści. Jeden miał już na koncie kradzież rozbójniczą, a drugi oszustwo i wymuszenie. Za rozbój może im teraz grozić nawet do 15 lat więzienia. Towarzysząca im kobieta może natomiast trafić za kraty na 12 lat.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *