“Pociąg Kijów-Wojna” w Fundacji Tumult. ECF Camerimage zaprasza na bezpłatny pokaz

Box2 Kultura Wiadomości
fot. materiały promocyjne

Europejskie Centrum Filmowe Camerimage wspólnie z Fundacją Tumult pokaże ukraiński film dokumentalny “Pociąg Kijów-Wojna”. W ramach wydarzenia odbędzie się także spotkanie z twórcami filmu.

Pokaz zaplanowano na czwartek 7 kwietnia w sali kinowej w budynku Fundacji Tumult przy Rynku Nowomiejskim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. “Pociąg Kijów-Wojna” to film dokumentalny z 2020 r., opowiadający o pociągu Kijów-Kostiantynivka i losach jego pasażerów.

REKLAMA

W ramach wydarzenia zaplanowano także spotkanie online z twórcami filmu. Reżyser Kornij Gricyuka i producent Serhiy Pudich połączą się na żywo z widzami, a spotkanie moderować będzie ukraińska krytyczka filmowa Elena Rubashevska, od niedawna będąca członkinią festiwalowej ekipy Camerimage.

– Zachęcamy do udziału w szczególności wszystkich obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszego kraju, rodziny, które otworzyły swoje domy dla potrzebujących, przedstawicieli organizacji społecznych i wszystkich, którzy angażują się w pomoc uchodźcom. Z radością spotkamy się ze wszystkimi mieszkańcami Torunia i mamy nadzieję, że nasze spotkanie rozpocznie owocną, publiczną dyskusję na temat wojny i pokoju na Ukrainie – przekazała Aleksandra Paprocka z Fundacji Tumult.

Tagged

2 thoughts on ““Pociąg Kijów-Wojna” w Fundacji Tumult. ECF Camerimage zaprasza na bezpłatny pokaz

 1. To kolejny etap “zajmowania” przestrzeni życiowej Polakom, w ich własnym kraju?
  Znowu “bezkosztowo”?
  Kiedy Szeroka będzie tylko dla najlepszego narodu świata-
  dla Ukraińców?!

 2. Polska kupi 250 czołgów Abrams.
  Oczekuję, że prezydent Zelenski, zażąda
  “przekazania bezkosztowo” trzech czołgów.
  Małgorzata Mielcarek- zagraniczna “dziennikarka”- kłamie.
  Okłamuje widzów telewizji zagranicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.