Pod Kopernikiem protestowano w obronie klimatu

Box2 Wiadomości
fot. Marek Krupecki

Dziś w całej Polsce po raz kolejny odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Toruńska manifestacja pod hasłem “Z Kopernikiem dla klimatu” miała formę marszu wokół Starówki.

Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w samo południe zebrało się kilkaset osób, uczestnicy wznosili takie hasła jak “Najpierw natura, potem matura”, “Kto nie skacze, ten za węglem”, “Dinozaury też myślały, że mają czas” czy “Jedna ziemia, jeden los, wasza bierność, nasza złość”.

Będziemy domagać się wprowadzenia stanu kryzysu klimatycznego przez prezydenta i radę miasta. Żądamy natychmiastowych działań ze strony decydentów i decydentek, które zapewnią mieszkańcom naszego miasta stabilną i bezpieczną przyszłość – tak organizatorzy przedstawili powód tegorocznej manifestacji.

Dziś można było podpisać petycję, którą utworzyli aktywiści z MSK, a która dotyczy właśnie wprowadzenia stanu kryzysu klimatycznego. W trakcie protestu wygłaszano przemówienia, w których nie zabrakło odniesień do sprawy wydobycia węgla w kopalni Turów oraz orzeczonej na początku tygodnia kary w wysokości pół miliona euro dziennie, którą objęto nasz kraj.

Po wystąpieniach pochód ruszył sprzed pomnika Kopernika i przeszedł ulicami Chełmińską, Fosą Staromiejską i Aleją Jana Pawła II, by wrócić do punktu startu, gdzie zakończono zgromadzenie.

O postulatach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego pisaliśmy na naszym portalu jakiś czas temu:

Tagged

4 thoughts on “Pod Kopernikiem protestowano w obronie klimatu

  1. czy rodzice tych dziewczynek wiedzą, że ich pociechy robią tu za Hunwejbinki kolejnej rewolucji i młode marksistki ? Węgiel kamienny/brunatny to jest samowystarczalność i niezależność energetyczna Polski, ale one wolą kłaniać się bożkom klimatyzmu, który…..człowieka wskazuję jako Zakałę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *