Podgórz i Stawki nie mają rad okręgów. Ale ich mieszkańcy też chcą mieć głos!

Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa Obywatelskiego Torunia

W przyszły czwartek (14 marca) o godz. 17 Obywatelski Toruń organizuje spotkanie mieszkańców Podgórza i Stawek z miejskimi urzędnikami. Skąd ta inicjatywa? – Nasze sprawy mogą być pomijane, a potrzeby mieszkańców lekceważone – czytamy w zaproszeniu.

W tej kadencji Podgórz i Stawki nie mają swoich rad okręgów, czyli jednostek pomocniczych rady miasta, które m.in. opiniują projekty uchwał dotyczące danego obszaru miasta.

Działacze Obywatelskiego Torunia chcą, żeby mieszkańcy tych osiedli mieli swój głos i wpływ na decyzje podejmowane w sprawach Podgórza i Stawek. Zamierzają więc organizować cykliczne spotkania mieszkańców z miejskimi urzędnikami.

Pierwsza okazja do takich rozmów będzie w przyszły czwartek (14 marca) o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Paderewskiego.

Według Obywatelskiego Torunia brak rad okręgów na tych osiedlach “niesie ryzyko, że nasze sprawy mogą być pomijane, a potrzeby mieszkańców lekceważone” – czytamy w zaproszeniu na spotkanie. “Mili Państwo, jest nas wielu, zaznaczmy więc nasza obecności na mapie obywatelskiego Torunia. Niech hasło >nic o nas, bez nas< przysporzy pozytywnego >bólu głowy< urzędnikom, a nam da impuls do integracji i realizacji pomysłów, które służyć będą nam wszystkim”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *