Podszywał się pod taksówkarza. Został zdemaskowany

112 Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Pojazd nie miał numerów bocznych, a kierowca licencji do komercyjnego przewozu pasażerów. Strażnicy miejscy na jednym z postojów na toruńskiej starówce zatrzymali mężczyznę podszywającego się pod taksówkarza.

Do zdarzenia doszło nocą, w środę 3 kwietnia. W trakcie patrolowania ul. Rynek Nowomiejski uwagę strażników zwrócił pojazd TAXI z listwą z logo znanej korporacji, jednak bez wymaganych numerów bocznych.

– Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokumenty kierującego – informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy toruńskiej straży miejskiej. – Mężczyzna na widok zbliżającego się patrolu próbował odjechać z postoju. Jak się potem okazało jego zachowanie spowodowane było nie tylko brakiem numerów bocznych taksówki. Kierowca nie posiadał licencji, legalizacji taksometru, przepisów porządkowych oraz przeglądu technicznego pojazdu.

Na miejsce wezwana została policja. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawa braku formalnych wymogów do prowadzenia działalności przewożenia osób została przekazana do Inspekcji Ruchu Drogowego.

Tagged

1 thought on “Podszywał się pod taksówkarza. Został zdemaskowany

  1. Sprawa została przekazana do Inspekcji Transportu Drogowego – takiego organu jak Inspekcja Ruchu Drogowego nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *