Podwójne zwycięstwo Fitnessek w Pabianicach

Box2 Sport Wiadomości
fot. TKK Pacific Toruń

W ostatni weekend w Pabianicach rozegrano Puchar Polski w kolarstwie szosowym. Zawodniczki TKK Pacific Toruń wygrały podczas tych zawodów dwa wyścigi: jazdę indywidualną na czas oraz wyścig ze startu wspólnego.

Tradycyjnie pierwszy dzień zawodów, oznaczał dla zawodników walkę z czasem. Tym razem do pokonania była 11 – kilometrowa, bardzo kręta, i trudna technicznie trasa. Najszybciej odcinek ten przejechała Aurela Nerlo. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Karasiewicz, a podium dopełniła Karolina Kumięga.

REKLAMA

Drugi dzień rywalizacji, to stukilometrowy wyścig ze startu wspólnego. Zawodniczki miały do pokonania cztery rundy, ze startem i metą w miejscowości Pawlikowice. Już od pierwszego kilometra peleton jechał bardzo aktywnie z dużą ilością ataków i częstymi zmianami na czele wyścigu. W połowie pierwszej rundy uformował się 4 – osobowy odjazd w którym kręciły dwie Fitnesski – Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga, oraz dwie zawodniczki z Mat Atom Wrocław- Łucja Pietrzak i Kaja Rysz. Czwórka zgodnie współpracowała, pokonując razem kilometry trasy. Do uciekinierek na ostatniej rundzie dołączyła Fitnesska Dorota Przęzak, wraz z wrocławianką Moniką Brzeźną. Pojawienie się dwóch kolejnych zawodniczek dało sygnał do ponownych ataków i prób zmniejszenia czołówki. Po wielu przetasowaniach, odjechała dwójka Kumięga – Rysz, i to właśnie spośród nich wyłoniono zwyciężczynie. Torunianka samotnie zaatakowała, zostawiając koleżankę z ucieczki w tyle i pomknęła po zwycięstwo do mety. Drugie miejsce zajęła Kaja Rysz, trzecie Łucja Pietrzak. Natomiast torunianki Dorota Przęzak i Karolina Karasiewicz ukończyły wyścig odpowiednio na czwartym i piątym miejscu.

Wyniki skomentował dyrektor sportowy klubu Leszek Szyszkowski:

Jestem bardzo zadowolony z wygrania Pucharu Polski w Pabianicach, zarówno w jeździe indywidualnej na czas jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Mamy mocny zespół, który pokazuje, że potrafi się ścigać i wygrywać. Oby dobra passa trwała dalej.

Najbliższy start Fitnessek to wyścig „Śladami Królewny Anny Wazówny. O Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”, odbędzie się on w ten weekend.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *