Podwyżki dla ratowników medycznych. Pula zwiększyła się o 14 mln zł

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Kontrakt zatwierdzono, podwyżki są już pewne. Ratownicy medyczni mogą liczyć na większe wynagrodzenia od 30 kwietnia. Dotacje na finansowanie Zespołów Ratownictwa Medycznego wzrosły w 2020 r. łącznie o ponad 9.6 mld zł. “Rola ratowników jest nie do przecenienia”, mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Kontrakt na finansowanie zadań Zespołów Ratownictwa Medycznego w roku 2020 został zatwierdzony 29 kwietnia przez Mikołaja Bogdanowicza, wojewodę kujawsko-pomorskiego. Ratownicy medyczni już 30 kwietnia otrzymają podwyżkę, z wyrównaniem od stycznia. Zatwierdzona kwota kontraktu to 142 mln zł, czyli o 14 mln więcej niż w roku 2019.

Zwiększona kwota budżetu na ratownictwo medyczne pozwoli zrealizować wzrost wynagrodzeń dla personelu medycznego w wysokości 1600 zł miesięcznie na etat przeliczeniowy. Budżet ten pozwoli także podnieść od stycznia br. wysokość stawek ryczałtu dobowego dla zespołów ratownictwa medycznego – informuje Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dziękował wszystkim ratownikom medycznym i kadrze kierowniczej, organizującej pracę Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie naszego województwa.

Bardzo się cieszę ze zwiększenia środków na ratownictwo medyczne. Rola ratowników jest nie do przecenienia, szczególnie teraz, w dobie pandemii. Wiem, że w tej chwili dla ratowników medycznych nastał czas bardzo trudny. Mają bezpośredni kontakt z pacjentami, również takimi, którzy mogą być zarażeni koronawirusem – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W województwie kujawsko-pomorskim pracują 93 Zespoły Ratownictwa Medycznego i funkcjonują dwie dyspozytornie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.