Policja odzyskała kilkanaście skradzionych rowerów. Rozpoznajesz swój? [ZDJĘCIA]

112 Box2 Fotogalerie Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Toruńscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, odpowiedzialnego za serię kradzieży rowerów. Teraz proszą o kontakt właścicieli, którzy rozpoznają na zdjęciach swoją własność.

W okresie od listopada do końca lutego do toruńskiej policji napływały zgłoszenia o kradzieżach rowerów. Funkcjonariuszom w toku śledztwa udało się ustalić, kto jest za nie odpowiedzialny. W ubiegły czwartek zatrzymali 30-latka, w którego piwnicy znaleźli aż 10 jednośladów, a kolejne 2 zabezpieczyli w lombardach.

Policja publikuje zdjęcia odzyskanych rowerów, prosząc ich właścicieli o kontakt:

– Właścicieli prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo – tel. dyżurny (56) 641 25 70, lub 112 – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Rowery kradzione były z ogólnodostępnych miejsc, takich jak stojaki rowerowe, ale też z klatek schodowych, głównie na terenie Rubinkowa oraz Chełmińskiego i Bydgoskiego Przedmieścia. Policjantom udało się zdobyć informacje, które doprowadziły ich do 30-latka, który już usłyszał łącznie 16 zarzutów. Jeden z zarzutów dotyczy także włamania, bowiem rower skradziony został z zamkniętego pomieszczenia gospodarczego. Mężczyzna oskarżony jest także o kradzież przyczepki samochodowej z ogródków działkowych przy ul. Niesiołowskiego. Prokurator zadecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *