Policja patrzy także z powietrza [WIDEO]

112 Wiadomości Wideo
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

W weekend toruńska policja sprawdzała, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń, przeprowadzając patrole na terenach rekreacyjnych. W akcję zaangażowane zostały nawet drony. Działania mundurowych mają na celu zminimalizowanie skutków epidemii.

Do 11 kwietnia obowiązują obostrzenia w zakresie wychodzenia z domu. Przypominamy, że miejsce zamieszkania można opuścić tylko w niezbędnym celu. Policja sprawdzała w miniony weekend, czy wprowadzone przepisy są przestrzegane przez mieszkańców. Zabronione są wszelkie zgromadzenia, spotkania, imprezy czy zebrania, a miejsca, takie jak place zabaw zostały zamknięte.

Do patrolowania ulic Torunia i powiatu wykorzystywane jest nagłośnienie w radiowozach, dzięki któremu funkcjonariusze apelują “w terenie” o przestrzeganie zasad. Aby przeciwdziałać zgromadzeniom, sprawdzane są środki komunikacji miejskiej, osiedla oraz miejsca umożliwiające spotkania większych grup.

Do sprawdzania miejsc  rekreacyjnych i ulic miasta posłużyły policjantom drony, które sprawdzały m.in. rejon Rubinkowa, Barbarki, Martówki, Bulwaru Filadelfijskiego, Przystani AZS i Mostu Drogowego.

– Zastanówmy się, czy w tak wyjątkowym okresie, spacer, nawet jeśli tylko we dwoje, czy z rodziną, jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu, o co bezustannie apelujemy. Apelujemy również o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy i realizowaniu poleceń służb. W ten weekend policjanci ukarali mandatami 5 osób, które nie stosowały się do zakazów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas! – apeluje podinsp. Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *