Policja podsumowała bożonarodzeniową akcję na drogach. W regionie doszło do 13 wypadków

112 Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu, zdjęcie ilustracyjne

13 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych – tak wyglądał okres świąteczny na kujawsko-pomorskich drogach. Policjanci w tym czasie prowadzili akcję „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018”.

Podczas bożonarodzeniowej akcji nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało 1303 policjantów ruchu drogowego i 951 funkcjonariuszu innych pionów. Kontrolowali nie tylko prędkość jazdy czy stan techniczny pojazdów, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. Jaki jest bilans tegorocznej akcji?

Policjanci zatrzymali 63 kierujących, którzy wcześniej spożywali alkoholu. Podczas ostatnich sześciu dni w naszym województwie doszło do 13 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych.

„W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności” – informują policjanci.

W czasie Bożego Narodzenia w Toruniu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W nocy z 25 na 26 grudnia przechodnie znaleźli mężczyznę leżącego w pobliżu Parku Tysiąclecia na Podgórzu. 60-latek w wyniku wychłodzenia organizmu zmarł po kilku godzinach od przywiezienia do szpitala. Nie miał stałego adresu zamieszkania.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *