Policja rusza z akcją na Starówce. Dzięki niej ma być bezpieczniej

Box2 Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

“Bezpieczna Strefa Turystyczna” tak się nazywa program toruńskiej policji, który od kilkunastu lat jest realizowany na toruńskiej Starówce. W maju ruszyła kolejna odsłona tej inicjatywy.

Policyjny program “Bezpieczna Strefa Turystyczny” jest realizowany od kilkunastu lat w sezonie turystycznym – od końca kwietnia do końca października – kiedy mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem turystycznym na toruńskiej Starówce.

– Każdego dnia w celach turystycznych przyjeżdża do Torunia nawet od 500 do 1,5 tys. turystów, a w niektóre dni nawet dużo więcej – wskazuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Ruch turystyczny w głównej mierze koncentruje się w rejonie centrum miasta, gdzie znajduje się większość zabytkowych obiektów.

Celem wspólnego programu Komendy Miejska Policji, urzędu miasta i straży miejskiej jest zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie zespołu staromiejskiego. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez większą liczbę patroli – zarówno policji, jak i straży miejskiej – w przestrzeni Starówki. Zwłaszcza w tych momentach, kiedy w Toruniu jest najwięcej turystów czy też podczas imprez odbywających się w centrum.

– Jednym z głównych celów tych działań jest wzrost poczucia bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i turystów przebywających na terenie kompleksu staromiejskiego oraz zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom – mówi Dąbrowska.

1 thought on “Policja rusza z akcją na Starówce. Dzięki niej ma być bezpieczniej

  1. Zlikwidujcie Straż Miejską, a kasę i środki przeznaczcie na policję.
    Z pewnością będzie bezpieczniej i sensowniej, również pod względem różnicy uprawnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *