Policjanci i Straż Leśna patrolują poligon wojskowy [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i funkcjonariusze Straży Leśnej współpracują, wspólnie patrolując tereny leśne. W minioną sobotę sprawdzali m.in. rejon poligonu wojskowego pod kątem przestrzegania przepisów porządkowych oraz poruszania się quadami i motocyklami crossowymi.

Wspólny patrol dzielnicowego z Komisariatu Policji Toruń Podgórz i strażnika leśnego z Nadleśnictwa Gniewkowo zorganizowano w sobotę 5 czerwca. Funkcjonariusze kontrolowali tereny leśne i rejon poligonu wojskowego, zwłaszcza pod kątem Krajowej Mapy Zagrożeń. Na terenie poligonu obowiązuje całkowity zakaz wstępu, więc mundurowi sprawdzali, czy mieszkańcy nie poruszają się tam pieszo lub quadami i motocyklami crossowymi.

Podczas ostatniej służby  okazało się, że pewien mężczyzna wjechał do lasu, żeby wyczyścić swój pojazd, wyrzucając między innymi z niego śmieci. Przypominamy, że za wykroczenie zaśmiecania miejsca publicznego, podobnie jak za wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym grozi kilkaset złotych mandatu karnego lub wniosek o rozpatrzenie tej sprawy przez sąd – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *