Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo pieszych

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzili na drogach miasta i powiatu toruńskiego działania kontrolno-prewencyjne „NURD”. W tym czasie funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie kierowców względem pieszych i rowerzystów, a także obserwowali, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.

Akcja trwała od 6:00 do 22:00. W tym czasie sprawdzano, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. To właśnie oni podczas zdarzeń drogowych narażeni są na najpoważniejsze skutki związane z obrażeniami ciała, Nie chronią ich bowiem, w przeciwieństwie do kierowców, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne, nie mówiąc o karoserii samego auta.

W czasie działań  policjanci ujawnili ponad pięćdziesiąt różnego rodzaju nieprawidłowości.  53 z nich dotyczyły nieprawidłowych zachowań kierowców w stosunku do pieszych a 1 – nieprawidłowego zachowania względem rowerzystów. Policjanci ponawiają swoje apele o zachowanie szczególnej ostrożności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *