Policjanci w galerii handlowej. Sprawdzają, czy nosisz maseczkę [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W całym kraju wciąż panują obostrzenia przeciwepidemiczne. Dziś premier ogłosił zaostrzenie lockdownu od najbliższej soboty. Tymczasem policja sprawdza, czy obowiązujące do tej pory zasady są przez obywateli respektowane. Mundurowi kontrolują m.in. przestrzeganie nakazu zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, podkreślając, że w związku z rosnącą falą zakażeń nie będzie pobłażania dla osób świadomie łamiących przepisy.

Policja pod kątem przestrzegania obostrzeń sprawdza głównie te miejsca, w których spotkać można najwięcej ludzi. Patrole można spotkać na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej, targowiskach, i galeriach handlowych. Mundurowi zapowiadają także, że w najbliższym czasie można spodziewać się kontroli przeprowadzanych wspólnie z sanepidem.

– Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych – informuje asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Tak policjanci kontrolowali jedną z toruńskich galerii handlowych:

Tagged

2 thoughts on “Policjanci w galerii handlowej. Sprawdzają, czy nosisz maseczkę [ZDJĘCIA]

 1. Buczkoski – ty powielaczu kopiuj-wklej newsów z “Tylko Toruń” !
  Żenada ten wasz poziom “dziennikarstwa”. Identyczny artykuł w “wyborczym” DD Toruń!
  …….żałosna pokazówka milicji…… PO TO szliście do tej zaszczytnej służby ?!
  Ci funkcjonariusze wiedzą, że nie mają należytej podstawy prawnej karania za to, że ktoś….chcę swobodnie oddychac, do czego ma prawo ! narażają się na nadużycie swoich uprawnień działając nielegalnie (rygor)

 2. Patrol był, no i …
  był.
  Ładne zdjęcia i tyle.
  Skoro to tak jest,
  no to będziemy chorować…
  w tysiącach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *