Policjanci z Torunia sprawdzali trzeźwość kierowców [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości

Funkcjonariusze z toruńskiej drogówki w poniedziałek 26 lipca dołączyli do cyklicznej akcji pn. “Trzeźwy kierujący”. W trakcie prewencyjnych działań zatrzymano jednego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu.

Prewencyjne działania, realizowane wczoraj przez toruńską drogówkę, mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców i co za tym idzie – poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci z Torunia skontrolowali 26 lipca łącznie 750 kierowców. Okazało się, że jeden z nich był pod wpływem alkoholu.

Stan powyżej 0,5 promila stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do 10 lat. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi nawet do 12 lat. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniej utraty prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat – przypomina mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń.

Fot. nadesłane

Tagged

2 thoughts on “Policjanci z Torunia sprawdzali trzeźwość kierowców [ZDJĘCIA]

  1. I co to daje skoro gość wydmuchany ponad 2 promile jeździ dalej i samochodem i motorem… a jak zgłaszam to na policję to mam odpowiedź że pod domem mu warty nie postawia…aż wkoncu kogoś po pijaku rozjedzie…

  2. Akcja kontroli była w takim miejscu że część kierowców bez problemu zawracała i omijała kontrolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.