Policjanci z Torunia zachęcają: Zarejestruj rower

112 Box2 Wiadomości

Sezon rowerowy w pełni, dlatego funkcjonariusze KMP Toruń rozpoczynają profilaktyczny program pn.: “Oznakuj rower – poznaj swojego dzielnicowego”. Policjanci przypominają przy tym, że nieprawidłowo zabezpieczony rower to gratka dla złodziei. Jak i gdzie można zarejestrować rower w Toruniu?

Rower można zarejestrować w specjalnym, policyjnym systemie. Można to zrobić, zgłaszają się z jednośladem do jednego z komisariatów. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru. Niepełnoletni muszą przyjść z rodzicami. Należy skontaktować się z dyżurnym jednostki i umówić na indywidualny termin:

  • Komisariat Policji Toruń-Śródmieście tel. 47 754 24 52
  • Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo tel. 47 754 25 70
  • Komisariat Policji Toruń-Podgórz tel. 47 754 24 70
  • Komisariat Policji w Chełmży tel. 47 754 42 00
  • Komisariat Policji w Dobrzejewicach tel. 47 754 29 00

Policjanci na ramie roweru wygrawerują specjalny numer, który następnie wraz z opisem cech charakterystycznych roweru zostanie wprowadzony do systemu. W przypadku kradzieży rower będzie można łatwiej zidentyfikować. Policjanci przestrzegają przy tym, że odpowiednie zabezpieczenie to najlepszy sposób, aby ochronić się przed kradzieżą.

Chcąc w  odpowiedni sposób uchronić rower przed kradzieżą nieuniknione będzie zainwestowanie w odpowiednią blokadę. Niestety tanie łańcuchy i blokady w które inwestujemy kilkanaście złotych nie będą stanowiły problemu dla nawet mało doświadczonego złodzieja. Często wystarczy nieskomplikowane narzędzie, aby sforsować takie zabezpieczenie. W przypadku wątpliwości co do wyboru konkretnego zabezpieczenia warto spytać o radę sprzedawcę – informuje KMP Toruń. – Kolejną kwestią jest jej  umiejętne  założenie blokady czy łańcucha. Zdarza się, że blokada zostaje na słupie, a rower „odjeżdża”. Jest to wina jej nieumiejętnego zamontowania. Zabezpieczenie powinno być założone najlepiej przez ramę w miejscu w którym np. odkręcenie siodełka nie spowoduje możliwości zdjęcia blokady. Ryzykowne jest także zakładanie jej przez koło. Zdarzają się przypadki, w których ginie rower, a przy barierce pozostaje jedno z kół jednośladu.

Tagged

1 thought on “Policjanci z Torunia zachęcają: Zarejestruj rower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *