Policjanci z Torunia znów eliminowali piratów drogowych. Posypały się mandaty

112 Box2 Wiadomości
Policjant z Torunia sprawdza prędkość kierowców na drogach powiatu toruńskiego
Policjanci z Torunia w miniony piątek przeprowadzali kolejną akcję pn.: Prędkość. Fot. KMP Toruń

Komenda Miejska Policji w Toruniu w piątek 6 maja po raz kolejny przeprowadzała na drogach powiatu toruńskiego cykliczną akcję pn.: Prędkość. “Celem tych działań jest egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym, gdzie przyczyną jest tzw. ciężka noga”, tłumaczy asp. szt. Agnieszka Lewicka-Wolsza z KMP Toruń.

Mundurowi z toruńskiej drogówki w piątek 6 maja od 6:00 do 22:00 prowadzili zintensyfikowane kontrole prędkości.

– Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie liczby wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – informuje asp. szt. Agnieszka Lewicka-Wolsza z toruńskiej komendy. – Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów, a przede wszystkim dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Efektem działań było skontrolowanie 185 kierowców i pojazdów. W 119 przypadkach przekroczyli oni prędkość. Policjanci nałożyli 114 mandatów karnych, zastosowali 25 pouczeń oraz skierowali do sądu 4 wnioski o ukaranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.