Policjanci zatrzymali włamywacza – recydywistę. Grozi mu do 15 lat więzienia

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Wczoraj zatrzymano 39-latka podejrzanego o 11 włamań do pojazdów oraz jedną kradzież. Był już wcześniej karany za podobne czyny, dlatego teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu policji Toruń Śródmieście już od pewnego czasu pracowali nad sprawą włamań do aut, które miały miejsce głównie na Bydgoskim Przedmieściu. Pierwsze ze zgłoszeń wpłynęło do wspomnianej jednostki na początku października tego roku. Sprawca nasilił jednak swój przestępczy proceder w ostatnich dniach.

Sposób działania był ten sam. Zazwyczaj włamywał się do pojazdu i jeżeli  znajdowało się  w nim  coś co przedstawiło jakąkolwiek wartość złodziej zabierał to ze sobą. Były to najczęściej elektronarzędzia, ale jego łupem padły również głośniki, plecak z różnymi przedmiotami, portfele, pieniądze, wędki oraz  odzież. Podczas jednego z przestępstw włamał się też do zbiornika z paliwem.

Wczoraj doszło do zatrzymania 39-latka. Policjanci  ze Śródmieścia udowodnili mu, że to on stoi za 11 włamaniami oraz jedną kradzież, gdyż jeden z pojazdów nie był zamknięty. Mężczyzna najczęściej działał w okolicach Bydgoskiego Przedmieścia. Jak się okazało, zatrzymany  jest bardzo dobrze znany policjantom. W przeszłości był już karany za przestępstwa podobne a ostatnich kilkunastu włamań dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. Grozi mu za to do 15 lat więzienia.

Okazało się także, iż mężczyzna nie rozliczył się z wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa popełnione w przeszłości. Najbliższe lata spędzi w więziennej celi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *