Policyjne patrole z innymi służbami

112 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W związku z wprowadzeniem dodatkowych ograniczeń w przemieszczaniu się, policyjne patrole uliczne korzystają ze wsparcia innych służb. Wraz z Policją na ulicach można spotkać Straż Miejską, Żandarmerię Wojskową i Wojska Obrony Terytorialnej. Dzięki temu możliwa jest większa liczba podejmujących interwencje patroli.

Zwiększenie liczby patroli dzięki wsparciu pozostałych służb daje większą możliwość sprawdzania zgłoszeń mieszkańców Torunia i powiatu, bo właśnie to jest podstawowym zadaniem łączonych patroli policjant – funkcjonariusz innej służby. Z jednej strony taka forma przyczynia się do lepszego wykrywania sprawców popełnianych przestępstw, a z drugiej, pełni funkcję prewencyjną.

Wprowadzone dodatkowe ograniczenia związane z epidemią koronawirusa nakładają na policjantów dodatkowe obowiązki. Kontrole dotyczące prawidłowego przemieszczania się osób i pojazdów angażują ich na tyle, że pomoc innych służb wydaje się niezbędna. Oprócz realnego zwiększenia bezpieczeństwa, zwiększyć się ma również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, wynikające ze świadomości obecności mundurowych w terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *