Policyjni wodniacy z Torunia będą mieć nową siedzibę. Barkę za 2,5 mln zł!

Box2 Region Wiadomości

Obecna siedziba zespołu wodnego toruńskiej policji znajduje się na barce w Porcie Drzewnym. Obiekt pochodzi z… 1949 r. Wkrótce ma się to zmienić. Policyjni wodniacy zyskają nową siedzibę – planowany jest zakup nowoczesnej barki za 2,5 mln zł. Ale to nie wszystko.

O planach zakupu barki, która będzie nową siedzibą policyjnych wodniaków z Torunia, poinformował Maciej Lewandowski, komendant toruńskiej policji na dzisiejszej sesji rady powiatu toruńskiego.

– Obecną siedzibą zespołu wodnego jest barka w Porcie Drzewnym, która pochodzi z 1949 r. – mówi Lewandowski. – Prowadzimy prace konsultacyjne w sprawie zakupu najnowszej barki. To będzie obiekt dwuczłonowy. Jeden człon będzie mobilny i będzie mógł pływać np. po Wiśle. To zdecydowanie poprawi warunki pracy dla zespołu wodnego.

Według szacunków barka ma kosztować ok. 2,5 mln zł. W planach jest także zakup dwóch skuterów i dwóch łodzi dla policjantów. – To będzie pierwsza taka barka mobilna dla policji w Polsce – mówi komendant.

Skutery i łodzie będą wykorzystywane nie tylko na Wiśle czy Drwęcy. Policjanci będą także realizować na nich patrole na jeziorach w powiecie toruńskim m.in. na Jeziorze Chełmżyńskim.

Policjanci z zespołu prewencji na wodach i terenach przywodnych: Wiśle, Drwęcy i jeziorach powiatu toruńskiego (m.in. na Chełmżyńskim, Kamionkowskim i Osiek) zrealizowali w 2018 r. 530 patroli. Sprawdzali również bezpieczeństwo na kąpieliskach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Policyjni wodniacy z Torunia będą mieć nową siedzibę. Barkę za 2,5 mln zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *