Polityczki Lewicy w Toruniu. “Chcemy odsunąć Kaczyńskiego od władzy”

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Posłanki Lewicy odwiedziły dzisiaj Toruń. Z tej okazji zorganizowały one konferencję prasową na skwerze przed Muzeum Etnograficznym. Mówiono o lex TVN, klimacie i prawach kobiet.

O sprawie mediów mówiła Joanna Scheuring-Wielgus:

REKLAMA

Znaleźli się w polskim parlamencie posłowie i posłanki, którzy zagłosowali przeciw wolnym mediom. My jako Lewica głośno mówiliśmy i będziemy mówić, że wolność i niezależność mediów równa się prawom człowieka. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż to, że PiS tworzy konkretną ustawę skierowaną przeciw jednej firmie nie oznacza, że inne mogą spać spokojnie. Kaczyńskiemu chodzi o to, aby władać przekazem w Polsce i by docierały do nas tylko jedynie słuszne informacje. My się temu sprzeciwiamy.

Odczytano listę posłów z województwa, którzy zagłosowali za przyjęciem lex TVN, odbyło się to – drogą przypadku – w akompaniamencie dzwonów kościelnych, co zostało uznane jako odpowiedni znak wezwania do opamiętania i zmiany decyzji dla wyczytanych osób.

Małgorzata Prokop-Paczkowska wyjaśniła jeden z motywów trasy po Polsce polityczek Lewicy, związany z prawami kobiet:

Niedawno w prasie ukazał się wywiad z pewnym politykiem, który wrócił do polskiej polityki, okraszony hasłem: lawirant. Dokładnie tak wyglądała przez lata polityka obozów rządzących w kwestii praw kobiet. Tylko my, Lewica, naprawdę głosujemy za prawami kobiet i jesteśmy z nimi na ulicach, gdy walczą o swoje prawa. Jest to pojemne hasło, bo zawierają się w nim zarówno prawo do równych zarobów, ale przede wszystkim musimy walczyć o prawa reprodukcyjne. Polska nie może być państwem wyznaniowym, w którym prawo stanowi się według jednej religijnej doktryny. Wolnego prawa do aborcji nie mieliśmy od wielu lat, ale ostatnio przykręcono nam śrubę. Kobiety ubogie są skazane na podziemie aborcyjne albo na tabletki z niewiadomego źródła. Dlatego my, polityczki Lewicy, będziemy stały przy Polkach, które walczą o to, by jako Europejki miały takie same prawa jak w innych krajach Europy. Nie podarujemy tego żadnemu rządowi.

Beata Maciejewska przypomniała o dzisiejszym święcie i wskazała, jaki jest cel Lewicy:

Bardzo się cieszę, że mogłyśmy rozpocząć ten dzień od wspaniałej wizyty w muzeum pani generał Elżbiety Zawackiej właśnie w Święto Wojska Polskiego i 101. rocznicę bitwy warszawskiej. To była kobieta niezłomna, przychodziła ona do prezydenta Zaleskiego i wskazywała, co należy zrobić. Są kobiety, które pozostają w naszej pamięci i które upamiętniamy w to święto. Pani generał była osobą, która myślała o innych. I takie jesteśmy też my na Lewicy. Chcemy walczyć o przyszłe pokolenia, przyrodę, nasze dzieci i wnuki. Chcemy, aby politycy zajmowali się polityką także na pokolenia. Lipiec 2021 był najgorętszym lipcem w historii pomiarów naukowych. Najnowszy raport dotyczący zmian klimatycznych nie pozostawia żadnych wątpliwości. Jeśli nie zadbamy o klimat, Ziemia się zagotuje i dzieci naszych dzieci nie przeżyją na tej planecie. To są tematy, którymi powinniśmy się zajmować. Miasta powinny być zielone, żeby jakość życia mogła się tam podnosić, i o to właśnie powinniśmy walczyć, a nie o to, żeby Kaczyński nie łamał naszych praw. Chcemy jako opozycja odsunąć PiS od władzy po to, by walczyć o przyszłe pokolenia i nasze prawa.

Tagged

6 thoughts on “Polityczki Lewicy w Toruniu. “Chcemy odsunąć Kaczyńskiego od władzy”

 1. To wszystko co mają wam do zaproponowania. Zgodnie z marksistowska teoria krytyczną nie maja do zaproponowania nic poza negacją otoczenia. A gdzie Kwiatkowski? Z lewicy ktorego tatus brał ideologiczny udzial w przygotowaniu Stanu Wojennego w PRL

  1. Natura sama dokonuje selekcji naturalnej.
   Ta prymitywna komunistka progermańska, eugeniczka dziecęca, robi sobie z tych osób tło-baner.
   Tak jak wcześniej z psów i niepełnosprawnych.
   Ale one to dopiero parodia, by prosiły, by je lansowała do fotek, jak baca owieczki.
   Tym czasem, przynajmniej nie robi tła z Kopernika, jak pewien osobnik na literę L.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *