„Polityka, która służy wszystkim.” Zapowiedzi przedwyborcze PiS

Box2 Polityka
Wojciech Klabun, Zbigniew Rasielewski, Józef Łyczak (fot. Łukasz Piecyk)

W środę 11 września odbyła się konferencja prasowa kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Wiceprezydent Torunia, Zbigniew Rasielewski oraz senator Józef Łyczak opowiadali o swoich wizjach na najbliższe lata. 

O mandat senatora w okręgu numer 13 ubiegał się będzie Zbigniew Rasielewski. Najważniejszym punktem jego programu jest nastawienie na rozwój turystyki. Zapowiedział powstanie w regionie szlaku turystycznego, który pomógłby przyciągnąć większą liczbę odwiedzających do Torunia i okolic. 

REKLAMA

–  Mamy piękne i wyjątkowe gotyckie kościoły w całym regionie. Musimy zacząć się tym chwalić, żeby turyści zostawali w Toruniu, ale przy okazji jeździli do innych, mniejszych miejscowości. – mówił kandydat PiS.

Kolejną kwestią na którą zwrócił uwagę była kondycja Ochotniczej Straży Pożarnej, której infrastruktura wymaga renowacji. 

– Myślę, że trzeba położyć duży nacisk, żeby te świetlice zostały wyremontowane, przy udziale różnego finansowania, czy to będą środki centralne z Warszawy, czy ze starostwa, czy z urzędu marszałkowskiego. – zaznaczał.

Zapowiedział także prace nad wdrożeniem dodatku emerytalnego dla strażaków ochotników, czynnie biorących udział w akcjach. 

– Ochotnicze straże pożarne zazwyczaj są pierwsze na miejscu zdarzenia w małych miejscowościach, to są wolontariusze, którzy działają dla dobra lokalnej społeczności, kompletnie bezinteresownie. – dodawał Rasielewski.

Z kolei w okręgu 13 o reelekcję walczył będzie Józef Łyczak, który do Senatu wybierany był już dwukrotnie.

– Chciałbym wykorzystać moje doświadczenie z tych dwóch kadencji, przede wszystkim po to, by dalej realizować ten program, który realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości, na który czekają Polacy, który zmienia Polskę. To jest główny cel. – mówił senator – Te wybory są bardzo ważne, być może najważniejsze i to Polacy zdecydują, czy będzie realizowana ta polityka, która służy wszystkim.

Zapowiedział remont dworca we Włocławku, a także dalsze starania o budowę stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie.

– Wszyscy wiążą nadzieje z tym, że zapobiegnie katastrofie, katastrofie kujaw, którym grozi stepowienie ze względu na brak wody. To jest bardzo ważne, również dla mieszkańców miast, bo jeżeli sobie poradzimy z suszą, to wpłynie na stabilność plonów i również na stabilność cen. – przekonywał.

Obaj kandydaci ustosunkowali się do rządowego pomysłu zwiększenia płacy minimalnej i krytyki ze strony opozycji. 

–  4 lata temu, gdy Prawo i Sprawiedliwość przejmowało władzę w naszym kraju, potrafiło odnaleźć pieniądze i wprowadzić odpowiednie programy. Jestem przekonany, że to, co zostało zapowiedziane przez premiera Morawieckiego, zostanie zrealizowane. – mówił Rasielewski.

– Opozycja, nie mając swoich programów, wszystko co było proponowane ze strony rządzących, krytykowała. – dodawał Łyczak –  Czy ta radykalna podwyżka, da się zrealizować, czy zaszkodzi przedsiębiorcom, to czas pokaże, ale ja patrzę na to bardzo optymistycznie – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *