Pomagał innym teraz sam potrzebuje pomocy!

Box2
fot.siepomaga.pl

Chirurg naczyniowy Paweł Drojecki pochodzący z Torunia zachorował na stwardnienie zanikowe boczne. Lekarz jeszcze rok temu przeprowadzał skomplikowane operacje, ratując ludzkie życie, teraz sam potrzebuje pomocy. Na leczenie Pawła zorganizowana została internetowa zbiórka.

Paweł Drojecki od 17 lat pracuje jako chirurg, zajmował się operacjami pękniętych tętniaków aorty, leczył ofiary wypadków, zoperował tysiące pacjentów. Jest znanym i pogodnym lekarzem, kochającym mężem i tatą 9-letniej Klary.

Choroba zaczęła się niewinnie. Początkowo lekarzowi drżała prawa dłoń, następnie cała ręka. Po wykonaniu dokładnych badań padł wyrok-stwardnienie zanikowe boczne. Jeszcze w lutym był w stanie samodzielnie chodzić. Obecnie ma prawie całkowite porażenie obu kończyn górnych i porusza się na elektrycznym wózku. 

Rodzina lekarza do tej pory wszystkie koszty związane z rehabilitacją i zakupem leków pokrywała sama. Paweł Drojecki został zakwalifikowany do leczenia autologicznymi komórkami macierzystymi ( MSC-NTF cells) w Izraelu. Terapia jest bardzo kosztowna jej koszt to ponad 3 miliony złotych. Leczenie mogłoby się odbyć już pod koniec listopada, jednak potrzebne są fundusze. Rodzina Pawła zorganizowała internetową zbiórkę. Liczy się każda, nawet drobna wpłata. Zbiórka dostępna jest na stronie internetowej

1 thought on “Pomagał innym teraz sam potrzebuje pomocy!

  1. znam chorobę od podszweki bowiem mój przyjaciel z tą chorobą “ALS” jeździł do Niemiec , Chin , USA oraz terapia komórkami macierzystymi na Uni. warminsko – mazurskim i wszędzie chcieli kasę a wiedzieli z góry że to nic nie da. Czy Izrael ma chociaż jednego pacjenta , którego wyleczył – niech pokażą ! Skasują 3 mln i będą się śmiali !!!!!!
    Ten pan niech pomyśli o testamencie i pełnomocnictwach dla żony bo za chwilę nie będzie mowił. Potrzebny jest komputer do porozumiewania się przy pomocy oczu z rodziną . .Mój przyjaciel dziewiąty rok leży sparaliżowany .
    Trzy pielęgniarki na okrągło go przewijają . Odżywianie dojelitowe . Do tego respirator przy łóżku !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *