Pomniki w Toruniu z nietypową dekoracją. Cel? Wsparcie Pogotowia dla Zwierząt

Box2 Wiadomości

W czwartek 10 czerwca w Toruniu pojawił się Piotr Wróbel – muzyk, kompozytor, lider Brass Federacji i jeden z członków Jazz-Band Młynarski-Masecki. Wystąpił ze swoim performancem pn. “Suzafony na pomniki”. Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc maltretowanym zwierzętom. 

Piotr Wróbel już po raz drugi wyruszył w Polskę poziomym rowerem wraz ze swym suzafonem. Instrument nakłada na mijane po drodze pomniki.

Wcześniej chwilę gram, by przyciągnąć uwagę ludzi. Urozmaicam w ten sposób codzienny krajobraz, przyglądam się reakcjom obserwujących, robię zdjęcia i jadę dalej – tłumaczy Piotr Wróbel.

Cel to nie tylko performatywna gra z widzem. To przede wszystkim zbieranie funduszy na Pogotowie dla Zwierząt – organizację wspierającą leczenie i adopcje źle traktowanych zwierząt. Wczoraj muzyk pojawił się w Toruniu.

Muzyk jest laureatem 11 nagród na ogólnopolskich i zagranicznych konkursach kompozytorskich. Zdobył także I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Komedy za kompozycję BBC – Big-Band Concerto oraz I nagrodę na 48 Hour Film Project Poland za muzykę do filmu „Pożądanie” Piotra Więckowskiego.

Zbiórkę na pomoc maltretowanym zwierzętom można wesprzeć na portalu Ratujemyzwierzaki.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *