Ponad 20 osób zakażonych koronawirusem w miejskim szpitalu [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj informowaliśmy o pacjentce oddziału hematologii Szpitala Miejskiego, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziś rano dyrektorka szpitala, Justyna Wileńska, poinformowała, że na wspomnianym oddziale wykryto kolejne 22 przypadki.

Materiał do badań pobrano we wtorek (31.03) od 37 osób przebywających na oddziale. Wczoraj (01.04) otrzymano wyniki. Potwierdziły zakażenie u 22 osób.

Dziś rano 20 pacjentów oddziału ma zostać przewiezionych do szpitala w Grudziądzu. Pozostali 4 pacjenci, u których nie stwierdzono zakażenia, zostało przewiezionych do Sanatorium Orion w Ciechocinku, pełniącego funkcję izolatorium. Również tam trafiła część personelu. Pozostałe osoby zadeklarowały kwarantannę domową.

Wczoraj wieczorem przebadano kolejne osoby – przebywających w oddziale w okresie hospitalizacji pacjentów zakażonych członków personelu medycznego i pomocników oddziału hematologii oraz osoby spoza oddziału, mające kontakt z jego pracownikami.

Zaraz po opuszczeniu oddziału przez ostatniego pacjenta, odbędzie się sprzątanie oddziału połączone z kompleksową dezynfekcją powierzchni, sprzętu i powietrza. Dziś podjęte mają zostać decyzje o kolejnych badaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *