Ponad 200 wniosków do budżetu obywatelskiego. Opublikowano ich listę

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Urząd Miasta Torunia opublikował listę 201 wniosków z propozycjami do budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok. Do 28 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie.

Na liście znalazły się wszystkie projekty, które spełniły wymogi formalne regulaminu budżetu obywatelskiego. Jest ich w tym roku aż 201. Najwięcej projektów znajduje się w puli ogólnomiejskiej – 53. Spośród pul lokalnych prym wiodą: Chełmińskie – 18; Stawki – 16 oraz Bydgoskie i Podgórz – po 15 projektów. Najmniej propozycji zgłoszono na Rubinkowie – tylko 3.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni liczbą złożonych wniosków – mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji. – Liczyliśmy na wynik podobny do ubiegłorocznego, tymczasem torunianie złożyli ok. 35% wniosków więcej, przekraczając liczbę 200. W dziewięcioletniej historii budżetu obywatelskiego w Toruniu zdarzyło się to dopiero trzeci raz. To pokazuje, że chęć angażowania się torunian w działania partycypacyjne realizowane przez samorząd miejski rośnie.

Do 28 lipca torunianie mogą składać swoje uwagi i opinie do projektów. Jednocześnie rozpoczynają się prace zespołu sprawdzającego wnioski pod kątem zawartości merytorycznej, które potrwają do 10 września.

Wśród projektów można znaleźć między innymi wnioski o organizacje festynów i wydarzeń kulturalnych, zamontowanie monitoringu (Bydgoskie), zainstalowanie symulatora lotów samolotem Boeing 737 w Młynie Wiedzy, budowę publicznej toalety w parku na osiedlu JAR czy powstanie kilku nowych placów zabaw. Są też projekty ekologiczne oraz infrastrukturalne. Pełna lista znajduje się tutaj.

Tagged

1 thought on “Ponad 200 wniosków do budżetu obywatelskiego. Opublikowano ich listę

  1. To znaczy tylko jedno, torunianie są zaangażowani w swoje miasto, w swoje otoczenie.
    Tylko niech prezydent Torunia przestanie podarowywać pieniądze torunian Bydgoszczy i państwu.
    Za dużo obciążył długami torunian by jeszcze robić podarunki pieniędzy innym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *