Ponad pół miliona na wsparcie kultury. Kto je otrzymał?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Lech Kamiński / www.torun.pl

W czwartek 8 kwietnia ogłoszone zostały wyniki I tury konkursu na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Gminy Miasta Toruń w roku 2021 w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej.

Dofinansowanie otrzyma 28 projektów, na które przeznaczone zostanie ponad 500 tys. złotych. Oferty można było składać do 26 lutego do godz. 23:59.

REKLAMA

– Do Wydziału Kultury wpłynęło 60 propozycji w wersji elektronicznej. Po ocenie formalnej 8 ofert zostało odrzuconych z powodu niespełnienia wymogów formalnych, a 19 ofert nie spełniło kryterium dopuszczającego do oceny punktowej z uwagi na brak analizy COVID-19 (lub niedostateczną analizę). Nie uwzględniono formy realizacji zadania w związku z pandemią SARS-CoV-2. W wyniku oceny merytorycznej 28 ofert uzyskało ocenę kwalifikującą do przyznania dotacji – czytamy na stronie torun.pl.

Największe wsparcie – 64 700, 00 otrzymała Fundacja Europejskiej Akademii Sztuki na zadanie pod nazwą 28 Festiwal Muzyki Krajów Bałtyckich Probaltica 2021 Języki Morza.

Dwaj oferenci otrzymają wsparcie w wysokości 45 tys. złotych. Fundacja Serca Bicie na zadanie Ogólnopolskie tournee pt. “Pamięci Andrzeja Zauchy 2021” i Pomorskie Towarzystwo Muzyczne na zadanie Festiwal Młodej Muzyki Torunia.

Pozostałe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *