Porażka Pomorzanina na własnym boisku

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W meczu 33. kolejki III ligi piłkarskiej Pomorzanin Toruń przegrał z Jarotą Jarocin 1:3. Było to ostatnie w tym sezonie spotkanie toruńskiej drużyny na własnym boisku.

Podczas pierwszej połowy to gospodarze utrzymywali się dłużej przy piłce, jednak pomimo paru okazji nie zdołali oni strzelić bramki. Na gole trzeba było poczekać do drugiej części spotkania, wynik otworzył zawodnik Jaroty Damian Pawlak w 54 minucie. To poprawiło nastroje u przyjezdnych i wzmocniło ich grę, przez co to oni mogli dominować w tej partii meczu. Dziesięć minut później wynik na 2 do zera podwyższył poprzez strzał samobójczy Kamil Piskorski.

REKLAMA

Pomorzanin zdobył kontaktowego gola w 81 minucie. Strzelił go Wiktor Pokorowski po rzucie rożnym wykonanym przez Wiktora Babińskiego. Ostateczny wynik ustalił przez rzut karny, zarządzony po faulu na polu karnym, Krzysztof Bartoszak.

Było to ostatnie w sezonie 2020/21 spotkanie Pomorzanina na własnym stadionie. Do końca zostały jeszcze dwie kolejki i już pewne jest, że toruńska drużyna spadnie do czwartej ligi. Obecnie znajduje się na 18 miejscu z dorobkiem 37 punktów, zaś po tym sezonie z grupy drugiej ligi III do niższej klasy rozgrywkowej spadnie 10 zespołów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *