Porażka w przedostatnim meczu sezonu. Trefl lepszy w Toruniu

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

Do przerwy torunianie byli lepsi. Walki nie brakowało, ale to ostatecznie Trefl Sopot okazał się lepszy w przedostatnim meczu sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi.

Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem sopocian 24:23. Drugą kwartę jednak torunianie zagrali lepiej i wygrali ją sześcioma oczkami, dzięki czemu schodzili na przerwę na prowadzeniu.

REKLAMA

W drugiej połowie jednak obie kwarty padły łupem drużyny gości. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 27:20, a czwarta 25:22. To przełożyło się na zwycięstwo podopiecznych trenera Stefańskiego 93:88.

Najlepszym strzelcem Polskiego Cukru Toruń ponownie był Donovan Jackson, który zdobył 21 punktów. O dwa oczka mniej zgromadził na swoim koncie Keyshawn Woods.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Trefla był doświadczony podkoszowy, Paweł Leończyk. 34-latek zdobył 20 punktów, a do tego dołożył 10 zbiórek i zakończył spotkanie z double-double.

Obu drużynom zostało jeszcze po jednym meczu sezonu zasadniczego. Torunianie podejmą u siebie Śląsk Wrocław, a Trefl Sopot, także u siebie, zmierzy się z Astorią Bydgoszcz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *