Porody rodzinne w szpitalu wojewódzkim w Toruniu wstrzymane. Powodem wzrost zakażeń na COVID-19

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wydał 5 października zalecenie dla wszystkich szpitali w regionie o wstrzymaniu porodów rodzinnych z powodu natężenia skali epidemii. Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu postanowił zastosować się do zaleceń.

Porody rodzinne w szpitalu wojewódzkim w Toruniu zostały po raz pierwszy wstrzymane zaraz na początku epidemii koronawirusa. Przywrócono je dopiero pod koniec maja. Osoba towarzysząca musiała najpierw przejść wywiad lekarski, mierzona była jej także temperatura, choć test na COVID-19 nie był konieczny, aby wejść na salę porodową. Dziś zapadła decyzja o ponownym wstrzymaniu porodów rodzinnych.

Potwierdzam, że z dniem dzisiejszym dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wstrzymaniu porodów rodzinnych, zgodnie z zaleceniem wojewody – informuje dr n. med. Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów. Oznacza to, że rodzina – w tym ojciec dziecka – będzie mógł zobaczyć noworodka wraz z jego mamą dopiero po ich wyjściu ze szpitala.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *