Porozmawiajmy o niepełnosprawności

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Dziś 10 stycznia o godz. 16.45 odbędzie się w Collegium Maius spotkanie z Maciejem Stawiskim, sekretarzem rady okręgu Bydgoskie. Dotyczyło będzie sytuacji osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie.

Rozwijająca się obecnie w niewiarygodnym tempie technologia jest dumą gatunku homo sapiens. Czy taką samą dumą napawać nas mogą niektóre kwestie natury moralnej? Jak choćby pytanie, czy osoby z niepełnosprawnością ruchową zawsze są w stanie za ową technologią nadążyć? Czy nasze społeczeństwo zapewnia im należny komfort?

Maciej Stawiski opowie o najważniejszych wyzwaniach, jakie współczesność stawia osobom niepełnosprawnym, a także o barierach, jakie ciągle funkcjonują względem nich w naszej świadomości. Inną kwestią, która zostanie poruszona będzie funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością ruchową w przestrzeni publicznej.

Na spotkaniu będzie możliwość wzięcia udziału w dyskusji nad tymi palącymi problemami. Są to dla ciebie kwestie ważne? Chciałbyś się podzielić swoją opinią? Czuj się zaproszony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *