Posłowie Kukiz’15 z interpelacją u ministra. Chodzi o zasady powrotu koncertów

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Posłowie Paweł Kukiz oraz Paweł Szramka złożyli na ręce ministra kultury i dziedzictwa narodowego interpelację w sprawie “doprecyzowania zasad powrotu do działalności po okresie pandemii przedstawicieli branży artystycznej”. Pismo ma być odpowiedzią na apel branży, umieszczony we wtorek na portalu otwieramykoncerty.pl.

Posłowie w interpelacji zwracają uwagę na zastój całego sektora artystycznego i odcięcie od dochodów nie tylko samych artystów, ale menadżerów, czy członków obsługi technicznej koncertów i innych, podobnych wydarzeń. Jak podają autorzy pisma, szacuje się, że cała branża artystyczna generuje około 3,5 proc. polskiego PKB. 

REKLAMA

Zwracają też uwagę na fakt, że wraz z odmrażaniem gospodarki pojawiają się konkretne zasady dotyczące limitów osób w sklepach, galeriach handlowych, miejscach kultu religijnego, czy podczas wydarzeń sportowych. Ich zdaniem jednak pomijane są tutaj kwestie branży artystycznej.

– Tymczasem kwestia organizacji imprez artystycznych jakimi są koncerty, pozostaje wciąż niejasna i nieprecyzyjna. Część przepisów stoi ze sobą w sprzeczności, bądź nie do końca określa pewne zasady w sposób szczegółowy – czytamy w interpelacji.

W związku z tym, Paweł Kukiz i Paweł Szramka skierowali pytania do ministra:

1. Czy Ministerstwo zamierza wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedstawicieli branży artystycznej i doprecyzować w najbliższym czasie zasady powrotu takich wydarzeń jak koncerty oraz festiwale muzyczne?

2. Czy w przypadku tego rodzaju wydarzeń zmieniony zostanie przepis mówiący o maksymalnym udziale 150 osób, na rzecz limitów procentowych?

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *