Posługiwanie się bronią na polu walki. Tego uczyli się Terytorialsi w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu zorganizowało w minionym tygodniu autorski kurs specjalistyczny z zakresu walki i bezpiecznego posługiwania się bronią. Wzięło w nim udział kilkunastu Terytorialsów.

Kurs Dynamic Safety Firearms (DSF) zorganizowano dla kilkunastu żołnierzy z różnych brygad WOT i Wojsk Operacyjnych w dniach 28 marca – 1 kwietnia na toruńskim poligonie. Terytorialsi uczyli się obsługiwać broń długą i krótką, a także strzelać w różnych postawach strzeleckich, m.in. w ruchu czy z pojazdów.

Podstawową umiejętnością każdego żołnierza jest prowadzenie celnego i skutecznego ognia. Kurs Dynamic Safety Firearms to nasze autorskie szkolenie, w którym szczególną uwagę zwracamy na odwzorowanie sytuacji taktycznych, które żołnierze mogą spotkać na prawdziwym polu walki – mówił płk Edward Chyła, Komendant CSWOT Toruń.

Szkolenie opiera się na odwzorowaniu warunków pola walki.

– Kursanci w ramach szkolenia strzelają z pojazdów, zza ukrycia, realizują strzelania do kilku celów jednocześnie na różnych odległościach. Szkolenie realizowane jest zarówno z wykorzystaniem karabinków, jak i pistoletów. W czasie tygodniowych zajęć żołnierze wystrzeliwują łącznie kilkanaście tysięcy sztuk amunicji – dodaje ppor. Krzysztof Wójcik, oficer prasowy CSWOT Toruń.

Tagged

1 thought on “Posługiwanie się bronią na polu walki. Tego uczyli się Terytorialsi w Toruniu [ZDJĘCIA]

  1. Nie gęsi?
    Anglicy, nie Polacy są autorami programu?
    Myślałem, że WOT to wojsko polskie,
    że obowiązuje język polski jako urzędowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.