Poszukiwany dawca szpiku. Agnieszka z Torunia pilnie potrzebuje pomocy

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Szczęśliwa żona i spełniona mama trójki dzieci. Pod koniec marca jej życie wywróciło się do góry nogami. Dowiedziała się, że jest chora na nowotwór krwi i pomimo rozpoczętej chemioterapii, konieczny będzie przeszczep szpiku. Teraz szuka bliźniaka genetycznego.

Szanse na znalezienie genetycznego bliźniaka, czyli zgodnego dawcy szpiku, są bardzo niewielkie i wynoszą zaledwie 1:20000. Im więcej osób będzie rejestrować się, jako dawca szpiku, tym większe są szanse na znalezienie przez chorych odpowiedniej osoby. Dla większości z nich przeszczep szpiku jest jedynym ratunkiem. W takiej sytuacji znalazła się 45-letnia Agnieszka Radomska z Torunia.

Jestem mamą trójki cudownych dzieci – Zosi, Michała i Macieja oraz żoną wspaniałego Marcina. Marzę o spacerach, podróżach, zwiedzaniu, tańcach, pracy w rodzinnej firmie, czasie spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. Będzie to możliwe dzięki jednej, nieznanej mi dotychczas osobie – mojemu bliźniakowi genetycznemu. Może dzięki Tobie? – apeluje Agnieszka Radomska.

Agnieszka wspomina, że pierwszym sygnałem alarmującym były siniaki, pojawiające się na całym ciele z nieznanych przyczyn. “Diagnoza była druzgocąca”, opowiada. Mieszkance Torunia można pomóc, rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku na dedykowanej stronie. Za pośrednictwem strony internetowej pakiet rejestracyjny można zamówić on-line do domu. Po prostym pobraniu wymazu w warunkach domowych, należy odesłać pakiet na wskazany adres i poczekać na informację zwrotną o wpisaniu do rejestru potencjalnych dawców szpiku. Takim dawcą może zostać osoba w wieku 18-55 lat, ważąca m.in. 50 kg o dobrym stanie zdrowia.

Tagged

1 thought on “Poszukiwany dawca szpiku. Agnieszka z Torunia pilnie potrzebuje pomocy

  1. Jestem Jurg Marti, prywatny pożyczkodawca. Oferujemy szybką pożyczkę z bardzo niskim oprocentowaniem 2%, dlatego wróć do nas na nasz email: jurgmarti0(a)gmail com po więcej informacji o tej ofercie pożyczki. Z poważaniem, Jurg Marti

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *