Potrącenie na Mickiewicza! Poszkodowane dziecko

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Na rogu Mickiewicza i Matejki doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Malutkie dziecko wpadło pod koła samochodu.

Na naszą skrzynkę pocztową dotarły zdjęcia z miejsca zdarzenia. Na miejscu pracuje już policja i jest karetka pogotowia.

Najprawdopodobniej auto wyjeżdżało z ulicy Matejki w Mickiewicza – pisze nasza Czytelniczka. – To był duży samochód chyba poza miasta. Dziewczynka przejeżdżała na hulajnodze przez przejście, towarzyszył jej brat. Uderzył w nią duży samochód. Auto odrzuciło ją na cztery metry poza przejście. Chłopiec wpadł w panikę. Ludzie pomogli i zadzwonili po pogotowie. Dziewczynka leżała na jezdni nieprzytomna, potem się ocknęła i zaczęła płakać. Zabrała ją karetka. Kierowca był w szoku.

Zapytaliśmy policję, co już wiadomo.

– Doszło do potrącenia dziewczynki jadącej na hulajnodze – mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Na miejscu pracuje policja i ustala okoliczności zdarzenia. Dziecko jest badane w karetce pogotowia. W zależności od stanu dziewczynki zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja lub wypadek.

W trakcie zdarzenia na Bydgoskim trwało spotkanie poświęcone bezpieczeństwu pieszych.

Tagged

5 thoughts on “Potrącenie na Mickiewicza! Poszkodowane dziecko

  1. I właśnie dlatego w mieście wszystkie przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów powinny być podniesione,tak by kierowca musiał zwolnić prawie do zera przed takim przejściem.Tu nie pomogą żadne mrygadła,lampki skoro “kierowcy” jeżdżą za szybko.

    1. Biegaj za dzieckiem i go pilnuj baranie. Myslisz ze jak zrobią wszędzie hopki to uchroni dzieci przed myśleniem ?? Gdybyś pajacu miał prawo jazdy to byś w ten sposób nie rozwiązywał problemu bo 5 kilometrów godzinę byś jechał. Trzeba włączyć dzieciom myślenie a nie komórki i tablety

  2. Przecież większość kierowców w ogóle nie patrzy na przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowy, tylko na jezdnię, czy nie ma innych samochodów. Żadne “migadełka” tylko WYSOKIE KARY i podanie personaliów sprawcy do publicznej wiadomości. Te kary z taryfikatora to śmiech na sali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *