Potrzebna pomoc. 38-latka organizuje zbiórkę na operację, ważny jest każdy grosz

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne

Z apelem o pomoc zwróciła się 38-letnia Iza. Jest chora na endometriozę, zaś w Polsce NFZ nie przeprowadza operacji, które mogłyby zwalczyć w sposób efektywny chorobę.

Na endometriozę może zachorować każda kobieta w wieku rozrodczym. Ponieważ przyczyny choroby nie są do końca znane, trudno jej zapobiec. Choroba ta powodowana jest rozrastaniem się błony śluzowej macicy, poza jamą macicy, w innych miejscach ciała. Tylko garstka lekarzy potrafi podjąć profesjonalną operację, jednak nie jest ona refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, gdyż nie przewidziano tam procedury dla endometriozy głęboko naciekającej.

Pani Iza walczy też z chorobą 7-letniej córki Wiktorii. Cierpi ona na glejaka nerwu wzrokowego (nie widzi na prawe oko), chorobę Recklinghausena i wodogłowie komunikacyjne. Walka o życie dziecka spowodowała nasilenie endometriozy u matki. Z racji opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym i pobierania świadczeń nie może ona podjąć żadnej pracy, nawet dorywczej. Rodzinę utrzymuje mąż, ale jego zarobki nie są wystarczające do tego, by zaspokoić wszystkie potrzeby.

Koszt operacji endometriozy głęboko naciekającej to 30 tysięcy złotych, do tego należy też doliczyć dojazd, tydzień pobytu w klinice, leki pooperacyjne oraz prywatne wizyty u ginekologa. Dlatego cel zbiórki założonej na portalu Pomagam.pl to 80 tysięcy złotych. Swój datek można wpłacić, wchodząc na stronę zbiórki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *