Powiększyła się 8 K-PBOT. Ochotnicy złożą przysięgę w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej powiększyła swoje szeregi o kolejnych kandydatów na żołnierzy WOT. Kandydaci rozpoczęli już szkolenie podstawowe, a już niedługo złożą uroczystą przysięgę wojskową w Toruniu.

W piątek 12 czerwca rozpoczęło się 16-dniowe szkolenie podstawowe dla kandydatów ochotników. Pierwszego dnia szkolenia przeprowadzane jest wcielenie, umundurowanie, wyekwipowanie i ewidencja. Ochotnicy muszą także przejść test sprawności fizycznej. W trakcie następnych dni szkolenia kandydaci uczą się, jak posługiwać się bronią czy zachowywać na polu walki.

Zapoznają się również z zasadami panującymi na polu walki. W praktyce będą uczyć się przetrwania, udzielania pierwszej pomocy oraz  zasad topografii – tłumaczy kpt. dr Diana Warchocka, oficer prasowy 8K-PBOT.

Ochotnicy złożą w Toruniu uroczystą przysięgę wojskową po zakończeniu szkolenia, czyli 27 czerwca. Będzie to równoznaczne z rozpoczęciem 3-letniego cyklu szkoleń rotacyjnych. Takie szkolenia prowadzone są w wyznaczone weekendy, a dodatkowo raz w roku odbywa się poligonowe szkolenie zintegrowane.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *