Powrócimy do PRL-u. Nicola Palladini zaprasza na wyjątkowy koncert

Kultura
Fot. nadesłane

Po wielkim sukcesie „Ciao Ciao Bambina” na scenę Dworu Artusa wraca Nicola Palladini! Włoski artysta kolejny raz zabierze mieszkańców Torunia w niesamowitą podróż. Tym razem będzie to Muzyczna Podróż Spaghetti Dance. Spektakl odbędzie się 6 września o godz. 18.00. Bilety dostępne są w kasach Dworu Artusa.

Pamiętacie lata 80? Meblościanki, boazerie lub tapety na ścianach, stojący na półce kaseciak Kasprzak, telewizor Rubin i paprotkę w doniczce? W opowieści o latach siermiężnego komunizmu nie może zabraknąć relaksów, pochodów pierwszomajowych i dni bezmięsnych. Polacy przekonali się, że prawie niczego już nie ma, bowiem oprócz mięsa na kartki był też alkohol. Te wszystkie niedogodności osładzała ludziom muzyka.

REKLAMA

Polacy uwielbiali Italo Disco i do dziś z nostalgią wspominają czasy, gdy w marmurkowych jeansach z Pewexu słuchali na kaseciaku Kasprzak Sabriny.Jej „Boys” zna do dziś każdy, a i inne dyskotekowe przeboje lat 80-„Gloria”, „Dolce Vita”, „I like Chopin”, „Tora Tora”, „Everlasting Love”, “Cheri Cheri Lady”, czy nieśmiertelne „Sempre Sempre” lub „Felicita’” duetu Al Bano i Rominy Power cieszą się niesłabnąca popularnością.

Tym razem Nicola Palladini zabierze nas w Muzyczną Podróż Spaghetti Dance, przez lata schyłku PRL, gdzie szczytem marzeń był Fiat 126p, a w soboty Krystyna Loska w duecie z Janem Suzinem prowadzili Koncert Życzeń.

Włoski artysta zabierze nas do przeszłości, gdzie na dyskotekach królowały: „Vamos a la playa/No tengo dinero”, „Flames of Love”, „Sara’ perche’ ti amo”, „Acapulco”, „Mamma Maria”, „Buona Sera Ciao Ciao”, „Ciao Ciao Siciliano”. Wchodzicie w to?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *