Powrót parkomatów. Kiedy w strefie zapłacimy gotówką?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Nie będziemy już musieli za parkowanie płacić za pomocą aplikacji – rada miasta podczas dzisiejszej sesji przegłosowała powrót do użytku parkomatów od początku czerwca. Jest to zmiana decyzji względem zeszłomiesięcznej sesji, kiedy radni zadecydowali o ich wyłączeniu.

Wpływ na propozycję powrotu parkomatów miało poluzowanie obostrzeń przez rząd. Odmrażanie handlu i usług zwiększa zainteresowanie parkowaniem w strefie. Parkomaty mają być ułatwieniem dla kierowców.

– Zmiany pokazują, że należałoby przeanalizować i powrócić do takiego sposobu płacenia w SPP. Brak możliwości płacenia w parkomatach boleśnie dotknął naszych mieszkańców. Pomimo informacji, iż są dostępne aplikacje mobilne, większa część kierowców nie płaciła w strefie, co skutkowało wystawianiem opłat za brak ważnego biletu – tłumaczył radnym Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Parkomaty będą przechodzić trzykrotną dezynfekcję każdego dnia, jednak warto pamiętać o własnych zabezpieczeniach podczas uiszczania opłat.

– Operator w strefie płatnego parkowania zostanie zobowiązany do dezynfekowania tych urządzeń trzy razy dziennie, w godzinach funkcjonowania strefy. Na każdym parkomacie pojawią się także zalecenia używania przy nich rękawiczek – wyjaśniał Marcin Kowallek. – Przewidujemy, że dezynfekcje będą prowadzone w pętlach. Jedna ekipa ma do zdezynfekowania 75 parkomatów i w ramach 10 godzin funkcjonowania strefy dezynfekuje po kolei wszystko i po kilku godzinach wraca do tego samego parkomatu.

W okresie wyłączenia parkomatów z użytku znacząco spadły wpływy z opłat za parkowanie, w porównaniu do ubiegłego roku. Różnica między kwietniem 2019 i kwietniem 2020 wynosiła 350 tys. zł, a w marcu około 140 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *