Powszechne Punkty Szczepień w Toruniu ruszyły. Gdzie można je znaleźć?

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Wczoraj w Toruniu ruszyły dwa Powszechne Punkty Szczepień. Docelowo mają wykonywać nawet po 5 tys. szczepień tygodniowo. Będzie to oznaczać znaczne przyspieszenie tempa szczepień w mieście. Gdzie znajdują się oba punkty?

Punkty zlokalizowane są w Centrum Targowym Park przy ul. Bydgoskiej ( czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00) oraz na kortach tenisowych przy ul. Przy Skarpie (czynny od wtorku do soboty w godz. 14:00-22:00). W pierwszym przypadku operatorem punktu będzie Miejska Przychodnia Specjalistyczna. Drugim z nich zajmie się Citomed. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie niedawną akcją “Zaszczep się w majówkę” na Jordankach, nie dziwne będzie, jeśli Powszechne Punkty Szczepień będą miały ręce pełne roboty.

– Oba punkty przygotowaliśmy przez kilka tygodni, uzyskały one certyfikat NFZ i są gotowe do startu – poinformował w ubiegłym tygodniu prezydent Michał Zaleski. – Zakładamy, że potencjał każdego z tych punktów będzie wynosił 5000 szczepień tygodniowo. Na początek wystartujemy z 1200 szczepieniami tygodniowo w każdym z nich.

Tagged

2 thoughts on “Powszechne Punkty Szczepień w Toruniu ruszyły. Gdzie można je znaleźć?

  1. Wystarczy mieć e-skierowanie, i idziesz.. Warto też wypełnić ankietę wcześniej. Wtedy wogole jest bardzo szybko.. Będzie to działać jak na Jordankach w majówkę, więc może być kolejka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *