Pożar ciężarówki na S10. Policjanci kierowali ruchem ponad sześć godzin [FOTO]

112 Box2
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Ponad sześć godzin policjanci kierowali ruchem po tym, jak w poniedziałkowy wieczór doszło do nagłego pożaru ciężarówki wiozącej sprasowaną makulaturę drogą ekspresową S10.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór ok. godz. 18.30 na drodze ekspresowej S10 w pobliżu węzła Toruń Południe. Kierowca ciężarówki marki Mercedes jadący od strony Lubicza w kierunku Bydgoszczy nagle dostrzegł, że coś się dzieje z tyłu pojazdu. Nagle zaczął on płonąć.

– Ponieważ w aucie przewożona była sprasowana makulatura, pożar zaczął się błyskawicznie rozprzestrzeniać – informuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Początkowo kierowcy pomagali inni świadkowie jadący autami. Niestety żywioł nie dawał za wygraną. Powiadomiona o zdarzeniu straż pożarna natychmiast przystąpiła do akcji.

Pożar gasiło pięć zastępów zarówno ochotniczej, jak i Państwowej Straży Pożarnej. Policjanci przez ponad sześć godzin – tak długo usuwane były skutki zdarzenia – ręcznie kierowali ruchem. Wszyscy przejeżdżający tamtą trasą kierowcy byli kierowani przez policjantów na drogi objazdowe.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *