Pożar w kamienicy przy ul. Warszawskiej 8. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej!

112 Box2 Wiadomości
fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Ok. godz. 17 w mieszkaniu na trzecim piętrze w budynku przy ul. Warszawskiej wybuchł pożar. Na miejsce zdarzenia pojechało 10 zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest opanowana.

Wojewódzka komenda straży pożarnej o pożarze przy ul. Warszawskiej w Toruniu poinformowała kilka minut po godz. 17.

“Pożar mieszkania na trzecim piętrze w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba spoza mieszkania objętego pożarem zabrana do szpitala (przytomna z dusznościami)” – czytamy w komunikacie strażaków.

W akcji wzięło udział 10 zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest opanowana.

Aktualizacja, godz. 18.24. Wszyscy mieszkańcy kamienicy – ok. 20 osób – opuścili kamienicę. Jedna osoba – w wieku ok. 40 lat – trafiła z dusznościami do szpitala. Mieszkanie spłonęło doszczętnie.

Na miejscu jest obecnie 11 zastępów straży pożarnej, w tym dziewięć gaśniczych i dwa operacyjne. Trwa wietrzenie budynku. Dopiero po tym zostanie podjęta decyzja, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do mieszkań.

Mieszkańcami kamienicy zajęło się zarządzanie kryzysowe. Został podstawiony autobus, w którym mogą schronić się osoby, które opuściły budynek. Jeszcze nie wiadomo, jak długo potrwa akcja. Na razie trzeba liczyć się z utrudnieniami na ul. Warszawskiej – na jezdni w kierunku centrum.

Ul. Warszawska 8 to kamienica, w której mieści się m.in. biuro poselskie Joanny Scheuring-Wielgus z partii Teraz.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Pożar w kamienicy przy ul. Warszawskiej 8. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej!

  1. Sprawdzajcie wpierw fakty za nim coś napiszecie w tym budynku mieszka więcej niż 20 osób a mieszkańcy już dawno w domu są i oglądają telewizję 😉 tak więc wpierw sprawdzajcie a potem piszcie

  2. “Mieszkanie spłonęło doszczętnie”. Szanowny Panie Redaktorze! W rzeczywistości paliło się jedynie w malutkim pomieszczeniu łączącym mieszkanie z tylną klatką schodową. Spłonął stary stolik, karton i wytłaczanki od jaj. Nadpaliło się też okno i drzwi wychodzące z łącznika na klatkę schodową. Żadne mieszkanie w kamienicy przy Warszawskiej 8, dzięki Bogu, nie ucierpiało w pożarze. Przydało by się trochę więcej rzetelności!

  3. I jeszcze. Nie było żadnego autobusu, a wozy strażackie stały na ulicy Jagiellonczyka, więc ulica Warszawska była cały czas przejezdna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *