Poziom Wisły w Toruniu to już prawie 5 m. Stan wody ciągle rośnie [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Polecamy Region Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Poziom wody w Wiśle dziś w nocy osiągnął 493 cm. Z godziny na godzinę podnosi się o kilka centymetrów. Dziś ma przekroczyć stan ostrzegawczy (530 cm), a w kolejnych godzinach – prawdopodobnie w piątek – osiągnie stan alarmowy (650 cm).

Dziś od północy wojewoda ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego dla gmin zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich.

Obserwowany rozwój stanów wody w zlewni górnego i środkowego odcinka rzeki Wisły oraz istniejące i prognozowane wielkości dopływu do zbiornika wodnego „Włocławek”, stwarzają realne zagrożenie wystąpienia stanów wody przekraczających stany ostrzegawcze na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, poniżej stopnia wodnego we Włocławku – czytamy w komunikacie prezydenta Torunia.

We wtorek o godz. 19 poziom wody w Wiśle w Toruniu osiągnął 455 cm. Dziś w nocy – ok. godz. 4 – wzrósł do 493 cm. Z godziny na godziny wody przybywa. Stan ostrzegawczy Wisły w Toruniu wynosi 530 cm. Wszystko wskazuje, że zostanie on przekroczony dziś w pierwszej połowie dnia.

Apeluję do osób przebywających na terenach wzdłuż rzeki Wisły o zachowanie rozwagi i ostrożności. Osoby przebywające na terenach zalewowych oraz użytkownicy ogrodów działkowych na Rudaku i przy ul. Przybyszewskiego powinny na bieżąco obserwować stan wody w Wiśle oraz podjąć niezbędne działania mające na celu ochronę żywego inwentarza i mienia na terenach zagrożonych podtapianiem – informuje prezydent Torunia.

Bieżących informacji o sytuacji hydrologicznej na terenie Torunia udziela całodobowo dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod tel. 56 611 93 10.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Poziom Wisły w Toruniu to już prawie 5 m. Stan wody ciągle rośnie [ZDJĘCIA]

  1. 54. Długodystansowe Regaty Żeglarskie na Wiśle 31.05.2019 – 02.06.2019 odwołane. Odbędą się 19-20. 06.2019

  2. Myślałem, że jest lepiej. Główki k/ Gniewu zalane. Jedyna korzyść – wysoka woda czyści Wisłę. Jedno pytanie? Jakim dobrodziejstwem obdarzy nas Rafałek w W–wie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *