Poznaliśmy laureata nagrody im. Krzysztofa Kieślowskiego

Box2 Kultura
fot. Warner Bros

Podczas międzynarodowego festiwalu EnergaCAMERIMAGE nagrodę odbierze Edward Norton amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.

Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego przyznawana jest nonkonformistycznym aktorom, którzy tak jak Kieślowski w filmach odkrywają piękno, tragizm i kruchość człowieka.

REKLAMA

Norton karierę aktorską rozpoczął już za młodu. Do każdej roli wnosił całego siebie. Znany jest z takich filmów jak: “Lęk pierwotny”, “Iluzjonista”, “Dziedzictwo Bourne’a”, “Ukryte piękno”, “W cieniu chwały”, “Birdman”.

Edward Norton aktywnie angażuje się w kampanie związane z ochroną środowiska, a zbierając na nie pieniądze przebiegł nowojorski maraton. Jest Ambasadorem Dobrej Woli Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Różnorodności Biologicznej.

Po prawie 20 latach od swojego debiutu reżyserskiego wraca z drugim projektem Osierocony Brooklyn. To historia o miłości, zdradzie, moralności, wymierzaniu sprawiedliwości oraz ekscentrycznym detektywie cierpiącym na zespół Tourette’a. Norton nie tylko film wyreżyserował, wyprodukował i napisał scenariusz, ale też zagrał w nim główną rolę.

Z uczestnikami festiwalu Edward Norton spotka się po seansie “Osieroconego Brooklynu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *